![Δεύτερη συνάντηση της Σχολής Γονέων της Ιεράς μας Μητροπόλεως στην πόλη της Βόνιτσας](https://imaa.gr/wp-content/uploads/2023/11/IMG_20231118_181200-scaled.jpg)
Το Σάββατο 18 Νοεμβρίου 2023 στις 6:00 μ.μ πραγματοποιήθηκε στο πολιτιστικό κέντρο του Δήμου Ακτιου-Βονιτσας (πρώην ΛΑΙΣ) η δεύτερη συνάντηση της Σχολής Γονέων της Ιεράς μας Μητροπόλεως . Κεντρικός ομιλητής η καθηγήτρια Βθμιας εκπαίδευσης κα Δέσποινα Γεωργιάδη-Αλεξοπούλου.
![](https://imaa.gr/wp-content/uploads/2023/11/IMG_20231118_181143-300x226.jpg)
Η ομιλήτρια ανέπτυξε με γλαφυρότητα, τροπους καθοδήγησης και επικοινωνίας μεταξύ γονέων, παιδιών κ εφήβων, πιθανά προβλήματα που παρουσιάζονται μεταξυ των σχέσεων και προτάθηκαν λύσεις κ τρόποι αντιμετώπισης τους .
Ακολούθησαν ερωτήσεις κ διαλογος μεταξύ της ομιλήτριας κ του κοινού.
![](https://imaa.gr/wp-content/uploads/2023/11/IMG_20231118_181205-300x226.jpg)