![Κοπή Πρωτοχρονιάτικης Βασιλόπιτας Ιεράς Μητροπόλεως Αιτωλίας και Ακαρνανίας](https://imaa.gr/wp-content/uploads/2023/12/IMAA-PROSKLHSH-PITAS-2023_pages-to-jpg-0001.jpg)
Την Πρωτοχρονιάτικη Βασιλόπιτα της Ιεράς Μητροπόλεως Αιτωλίας και Ακαρνανίας θα ευλογήσει ο Σεβασμιώτατος Ποιμενάρχης μας, Μητροπολίτης Αιτωλίας και Ακαρνανίας κ. Δαμασκηνός, το Σάββατο 30 Δεκεμβρίου 2023.
Η πρώτη τελετή θα πραγματοποιηθεί στην Ιερά Πόλη του Μεσολογγίου, στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Αγίου Σπυρίδωνος, ώρα 10:00’ και η δεύτερη τελετή στην πόλη του Αγρινίου, στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Ζωοδόχου Πηγής, ώρα 12:00’.