![Ιερα Παράκληση στην Ιερα Μονή Κοιμήσεως της Θεοτόκου Βονίτσης](https://imaa.gr/wp-content/uploads/2023/11/thumbnail-3.jpg)
Την Κυριακή 5 Νοεμβρίου 2023 πραγματοποιήθηκε η ετήσια εκδήλωση του Πολιτιστικού Συλλόγου Βόνιτσας << Η Θεοτόκος >> στην Ιερά Μονή Κοιμήσεως της Θεοτόκου ( Παναγούλα ) στην Βόνιτσα.. Στις 11:30 π.μ. τελέστηκε η ακολουθία της Ιεράς Παρακλήσεως στην Υπεραγία Θεοτόκο από τον Αρχιερατικό Επίτροπο Βονίτσης π. Χρήστο Βέττα και στην συνέχεια ακολούθησε γεύμα , με εδέσματα που προσέφεραν οι κυρίες του Συλλόγου. Η εκδήλωση έκλεισε με παραδοσιακούς χορούς με την συμμετοχή των μελών και φίλων του Συλλόγου.